Rusza budowa czternastu elektrowni solarnych

2017-08-23

ReneSola, wiodący międzynarodowy producent i dostawca produktów związanych z zieloną energią, zainwestuje w pierwszy w Polsce duży projekt fotowoltaiczny. Na inwestycję złoży się aż 14 elektrowni.

Cieszymy się na myśl o wejściu na rynek polski. Realizowany projekt dołączy do zróżnicowanego portfolio projektów solarnych, które nasza firma realizuje na całym świecie. Zespół ReneSola ma doświadczenie i wiedzę potrzebną do tego, aby w sposób niezawodny i efektywny kosztowo dostarczać energię, która odpowie na rosnące zapotrzebowanie energetyczne Polski. Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w budowie sektora czystej energii w Polsce – mówi przedstawiciel ReneSola.
Wykonanie inwestycji ReneSola powierzyło Electrum, jednemu z najbardziej doświadczonych wykonawców EPC/BoP na rynku odnawialnej energii w Polsce. Electrum zaprojektuje i zbuduje 14 elektrowni ReneSola w modelu EPC (ang. Engineering  –  Procurement – Construction, czyli Usługi Inżynieryjne – Dostawy – Budowa). Łączna moc zainstalowana elektrowni wyniesie 14 MW, z największym klastrem o mocy 6 MW.
Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma w Polsce zajmiemy się tak dużą i ważną inwestycją dla znaczącego międzynarodowego gracza. Projekt zakłada jednak wykorzystanie paneli słonecznych innego producenta, i jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wielostronne korzyści zarówno naszym firmom, jak i rynkowi OZE w Polsce Nasze wieloletnie i bogate doświadczenie jako efektywnego wykonawcy EPC pozycjonuje Electrum jako jednego z liderów rynku OZE w Polsce. Cieszymy się więc, że będziemy mogli poprowadzić ten projekt razem z innym liderem w swojej klasie – tłumaczy Marcin Bartnicki z Electrum.
Inwestycje ReneSola to jedne z niewielu projektów, które wygrały pierwszą aukcję dla inwestorów realizujących przedsięwzięcia w branży OZE i weszły już w fazę realizacji. Prace rozpoczną się w sierpniu 2017 r., a już na koniec roku zaplanowane jest ich zakończenie.
Według Polskiego Instytutu Energii Odnawialnej, instalacje fotowoltaiczne stanowią 2,3% wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce, i stanowią 0,5% mocy zainstalowanej w krajowym systemie energetycznym.

Źródło: Rynek Elektryczny


Ostatnio dodane aktualności

2018-12-27 09:56:27 | Komentarze: 0

Elektryczny bandaż to nowy sposób na błyskawiczne gojenie się ran.

Mechanizm gojenia się ran działa całkiem nieźle. Nie oznacza to jednak, że nie próbujemy go wciąż ulepszać. Najnowszym pomysłem w tej kwestii są… elektryczne opatrunki. W latach 60. ubiegłego wieku dowiedzieliśmy się, że stymulacja energią elektryczną przyspiesza gojenie się ran. Wtedy nie dysponowaliśmy odpowiednimi technologiami, żeby w pełni tę wiedzę wykorzystać. Elektryczny bandaż – jak to działa?

Po raz pierwszy w Polsce wdrożymy rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy na skalę kilkusettysięcznego miasta

Coraz bardziej winny robot

Robot poradzi sobie ze sznurowadłami

Próżnia we współczesnym przemyśle to już codzienność

Benzyna z plastiku. Oni wiedzą, jak ją zrobić "Technologia jest opłacalna"

Strefa premium Zaloguj 50 mln ton mocy produkcyjnych tej branży wyprowadziło się z Europy. Nadzieja? Tylko nowe technologie

1000 MW w elektrowni jądrowej będzie kosztować 15 mld zł

ITME z unijnym dofinansowaniem

Nowy poziom kontroli w Chinach