Robot poradzi sobie ze sznurowadłami

2018-08-20

Studenci z University of California w Davis (UC) zaprojektowali robota zdolnego wiązać buty. Jego koszt budowy jest przy tym bardzo niski, bo wynosi zaledwie 600 dolarów.

Początkowo o projekcie robota dowiedzieli się użytkownicy amerykańskiego Reddita za pośrednictwem wykładowcy z UC, Jasona Moore'a. Maszyna zyskała wiele uwagi do czasu jej budowy na konkurs roczny wspólnie z japońskim Uniwersytetem Meijo.

Pięciu początkujących inżynierów wykorzystało do stworzenia robota zaledwie dwa silniki. W skład zespołu weszli Andrew Choi, Gabriela Gomes, Jacklyn Tran, Stephanie Thai oraz Joel Humes.

Uczelnia słynie z projektów interesujących robotów. Jeden z naukowców pracujących na UC opracował niedawno maszynę, która mogła aktywnie brać udział w ptasich zalotach.

Źródło: automatyka.pl


Ostatnio dodane aktualności

2018-12-27 09:56:27 | Komentarze: 0

Elektryczny bandaż to nowy sposób na błyskawiczne gojenie się ran.

Mechanizm gojenia się ran działa całkiem nieźle. Nie oznacza to jednak, że nie próbujemy go wciąż ulepszać. Najnowszym pomysłem w tej kwestii są… elektryczne opatrunki. W latach 60. ubiegłego wieku dowiedzieliśmy się, że stymulacja energią elektryczną przyspiesza gojenie się ran. Wtedy nie dysponowaliśmy odpowiednimi technologiami, żeby w pełni tę wiedzę wykorzystać. Elektryczny bandaż – jak to działa?

Po raz pierwszy w Polsce wdrożymy rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy na skalę kilkusettysięcznego miasta

Coraz bardziej winny robot

Próżnia we współczesnym przemyśle to już codzienność

Benzyna z plastiku. Oni wiedzą, jak ją zrobić "Technologia jest opłacalna"

Strefa premium Zaloguj 50 mln ton mocy produkcyjnych tej branży wyprowadziło się z Europy. Nadzieja? Tylko nowe technologie

1000 MW w elektrowni jądrowej będzie kosztować 15 mld zł

ITME z unijnym dofinansowaniem

Nowy poziom kontroli w Chinach

Igus prezentuje bezpieczne systemy e-prowadników do nowych samochodów