Robot poradzi sobie ze sznurowadłami

2018-08-20

Studenci z University of California w Davis (UC) zaprojektowali robota zdolnego wiązać buty. Jego koszt budowy jest przy tym bardzo niski, bo wynosi zaledwie 600 dolarów.

Początkowo o projekcie robota dowiedzieli się użytkownicy amerykańskiego Reddita za pośrednictwem wykładowcy z UC, Jasona Moore'a. Maszyna zyskała wiele uwagi do czasu jej budowy na konkurs roczny wspólnie z japońskim Uniwersytetem Meijo.

Pięciu początkujących inżynierów wykorzystało do stworzenia robota zaledwie dwa silniki. W skład zespołu weszli Andrew Choi, Gabriela Gomes, Jacklyn Tran, Stephanie Thai oraz Joel Humes.

Uczelnia słynie z projektów interesujących robotów. Jeden z naukowców pracujących na UC opracował niedawno maszynę, która mogła aktywnie brać udział w ptasich zalotach.

Źródło: automatyka.pl


Ostatnio dodane aktualności

2018-08-09 11:07:22 | Komentarze: 0

Próżnia we współczesnym przemyśle to już codzienność

Najczęściej próżnia jest kojarzona z przestrzenią kosmiczną i jej bezkresem. Poza atmosferą ziemską próżnia jest zjawiskiem naturalnym, jednak i na ziemi jest ona specjalnie wytwarzana w ściśle określonym celu z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń i elementów pomocniczych. Może natura nie lubi próżni, ale współczesny przemysł nie może obecnie bez niej sprawnie funkcjonować.

Benzyna z plastiku. Oni wiedzą, jak ją zrobić "Technologia jest opłacalna"

Strefa premium Zaloguj 50 mln ton mocy produkcyjnych tej branży wyprowadziło się z Europy. Nadzieja? Tylko nowe technologie

1000 MW w elektrowni jądrowej będzie kosztować 15 mld zł

ITME z unijnym dofinansowaniem

Nowy poziom kontroli w Chinach

Igus prezentuje bezpieczne systemy e-prowadników do nowych samochodów

Toyota ma pomysł na silniki PM

Przejechałem 100 tys.km samochodem elektrycznym Tesla. Wrażenia, oceny, wnioski

Kanadyjska technologia do produkcji magnesów w silnikach